Wyszukiwarka firm

Filtruj firmy według parametrów

Województwo

Branża:

Forma prawna

Firmy założone od

Firmy założone do

Dodatkowe parametry

Dodanych firm w bazie CABB 3 530 152

DA-KO APARTAMENTY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  • Gorzów Wielkopolski
  • APARTAMENTY@DA-KO.PL
  • 5993284352
  • 4110Z
  • 1

Opis branży

Branża budowlana to dziedzina, bazująca na inżynierii lądowej. Budownictwo otwiera przed inwestorami nowe możliwości i uznawane jest za wielowarstwowe. Firmy z branży budowlanej zajmują się bowiem nie tylko wznoszeniem nowych obiektów budowlanych, ale również przebudową, odbudową, modernizacją i konserwacją budynków już istniejących. Zgodnie z normami prawnymi, za gałąź budownictwa uważa się także wszelkie remonty wnętrz budynków oraz kontrolowaną likwidację nieruchomości, które muszą zostać rozebrane/wyburzone najczęściej z dwóch powodów – obiekty nie spełniają wymagań technicznych, stanowiąc jednocześnie zagrożenie dla życia czy zdrowia ludzi lub na danym terenie planuje się wzniesienie innego obiektu.

W zakres działań niektórych firm budowlanych wchodzi tworzenie projektów budowlanych i realizacja założeń związanych z powstawaniem dróg czy torów kolejowych. Poza tym budownictwo zajmuje się tematem obiektów hydrotechnicznych, które służącą gospodarce wodnej w kształtowaniu zasobów wodnych i korzystaniu z nich. Wyspecjalizowane w tym kierunku firmy budowlane skupiają się na budowie jaz, zapór, śluz wodnych, elektrowni wodnych, wałów przeciwpowodziowych, kanałów, zbiorników i ogrodów deszczowych

Z uwagi na specyfikę branży, w budownictwie dużą rolę odgrywają firmy mikro. Raporty wykazują, że jest ich zdecydowanie więcej niżeli dużych korporacji, kooperujących podwykonawcami. W ostatnich latach zauważa się znaczną poprawę w płynności finansowej w branży budowlanej i stabilizację, co pokazują pozytywne opinie o tym sektorze gospodarki. Warto również zaznaczyć, że równocześnie zmniejsza się liczba upadłości, co przynosi pozytywne prognozy na niedaleką przyszłość. Oczywiście branża budowlana stale się rozwija. Firmy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Wpływa to na jakość świadczonych usług, poprawę opinii o branży budowlanej i ogólne zadowolenie inwestorów z sektora prywatnego oraz biznesowego, co naturalnie budzi większy popyt na świadczenia związane z tą branżą.